Најновије актуелности

22. 1. 2025.

ДРИ започела ревизије у складу са Програмом ревизије за 2025. годину

Државна ревизорска институција (ДРИ), у складу са Програмом ревизије за 2025. годину, започела је поступак ревизије код 121 корисника јавних средстава.

25. 12. 2024.

Марко Стругаревић именован за врховног државног ревизора

Савет Државне ревизорске институције именовао је данас Марка Стругаревића за врховног  државног ревизора у Сектору број 5. Полагањем заклетве пред члановима Савета, Стругаревић је преузео дужност врховног државног ревизора.

13. 12. 2024.

Представљање потенцијалних тема за ревизије сврсисходности пословања за 2025. годину

Председник Државне ревизорске институције (ДРИ) и генерални државни  ревизор, др Душко Пејовић, одржао је данас стручне консултације током којих су вође тимова за ревизију сврсисходности пословања представиле потенцијалне теме ревизија сврсисходности пословања које ће бити обухваћене Програмом ревизије ДРИ за 2025. годину.

12. 12. 2024.

Одржана обука за спровођење ревизија у реалном времену

Запослени у Државној ревизорској институцији (ДРИ), на челу са руководством, учествовали су 4. и 5, као и 10. и 11. децембра, на обуци за планирање и спровођење ревизије у реалном времену одржаној у Београду.

12. 12. 2024.

Предавање највишег руководства ДРИ за представнике здравствених установа

Председник Државне ревизорске институције (ДРИ) и генерални државни ревизор, др Душко Пејовић и врховни државни ревизор Сектора број 3, Жељко Мотић, одржали су 12. децембра предавања на саветовању које је Комора здравствених установа Србије, под називом „Нова парадигма здравства“, организовала у Врњачкој Бањи.

Image not exists

Анализа имплементације препорука и мера Државне ревизорске институције

Објављено: 2. 7. 2012.

Унапређење правног и институционалног оквира рада Државне ревизорске институције, реизбор чланова Савета Државне ревизорске институције, унапређење капацитета Одбора за финансије, продужење рока застарелости прекршаја у области јавних набавки, повећање ефикасности прекршајног поступка уопште и пооштравање запрећених казни увођењем кривичне одговорности, неке су од препорука које је Центар за европске политике представио у Анализи имплементације препорука и мера Државне ревизорске институције. Анализа, коју је Центар за европске политике израдио у оквиру спровођења пројекта “Утврђивање услова за унапређење рада Државне ревизорске институције у Србији”, садржи и препоруке у вези са већом доступношћу одазивних извештаја субјеката ревизије и препорука Државне ревизорске институције путем интернет портала, затим активностима на афирмацији процеса екстерне ревизије у Србији, концептом руководилачке одговорности у оквиру прописа о државној управи и државним службеницима, као и препоруке у вези са сарадњом са организацијама цивилног друштва.
Анализа имплементације препорука и мера Државне ревизорске институције, као и предлози препорука и закључака до којих се дошло током анализе, представљене су на конференцији “Ка већој финансијској одговорности власти у Србији”, која је одржана 4. јуна 2012. године у Београду. На конференцији су говорили председник Савета Државне ревизорске институције Радослав Сретеновић, потпредседница Савета Државне ревизорске институције Љубица Недељковић, повереник за информације од јавног значаја и заштиту података о личности Родољуб Шабић, заштитник грађана Саша Јанковић, директорка Канцеларије за европске интеграције Милица Делевић, чланови Одбора за финансије из претходног сазива Народне скупштине Републике Србије, Јоргованка Табаковић и Радојко Обрадовић, директор Пројекта за реформу правосуђа и одговорну власт (ЈРГА) који спроводи Америчка агенција за међународни развој (USAID) Лоренс Т. Ветер, као и представници организација цивилног друштва. Конференцији су присуствовали и представници субјеката ревизије, министарстава, судова. Након конференције утврђене су финалне препоруке чији је циљ унапређење финансијске одговорности власти у Србији.
Циљ пројекта је јачање Државне ревизорске институције у области имплементације њених препорука и мера, како би допринела одговорнијем и делотворнијем управљању јавним средствима у Србији.
Државна ревизорска институција је активно учествовала у спровођењу пројекта и формулисању препорука и изразила спремност да започне примену предложених мера.
Центар за европске политике спровео је пројекат „Утврђивање услова за унапређење рада Државне ревизорске институције у Србији“ уз подршку Америчке агенције за међународни развој (USAID) у склопу Пројекта за реформу правосуђа и одговорну власт (JRGA).
Анализу имплементације препорука и мера Државне ревизорске институције, односно препоруке Центра за европске политике можете погледати овде.