Најновије актуелности

16. 4. 2025.

ДРИ започела ревизију код 101 субјекта ревизије

Државна ревизорска институција (ДРИ) започела је током априла поступак ревизије финансијских извештаја, правилности пословања и комбинованих ревизија финансијских извештаја и правилности пословања код 101 субјекта ревизије.

15. 4. 2025.

Чланица Савета ДРИ представила најчешће неправилности у ревизији финансијских извештаја

„Најчешће неправилности у ревизији финансијских извештаја односе се на погрешно евидентирање у помоћним књигама и исказивање у финансијским извештајима, исказивање неодговарајуће економске класификације, исказивање износа или извора финансирања у неодговарајућој колони финансијских извештаја“, рекла је Љиљана Димитријевић, чланица Савета Државне ревизорске институције (ДРИ) на семинару који је Институт интерних ревизора Србије организовао 14. и 15. априла на Фрушкој гори.

11. 4. 2025.

Започето спровођење комбинованих ревизија правилности и сврсисходности пословања

У складу са Програмом ревизије Државне ревизорске институције (ДРИ) за 2025. годину, ДРИ је започела спровођењe комбиноване ревизије правилности и сврсисходности пословања.

11. 4. 2025.

Представница ДРИ предавач на семинару о значају функционисања система финансијског управљања и контроле

Горанка Јовановић, овлашћена државна ревизорка представила је важност, значај и улогу интерне ревизије на семинару Удружења овлашћених интерних ревизора у јавном сектору одржаном 10. и 11. априла у циљу промоције и развоја професије интерне ревизије код корисника јавних средстава у Републици Србији и имплементације интерне финансијске контроле, односно система финансијског управљања и контроле.

9. 4. 2025.

Започето спровођење ревизија сврсисходности пословања из Програма ревизије ДРИ за 2025. годину

Државна ревизорска институција (ДРИ) започела је спровођење ревизија сврсисходности пословања у складу са Програмом ревизије за 2025. годину.



Делегација ДРИ учествовала на 22. Конгресу ИНТОСАИ

Објављено: 12. 12. 2016.

Делегација Државне ревизорскеинституције учествовала је на 22. Конгресу ИНТОСАИ, одржаном 6-11. децембра у Абу Дабију, у организацији ВРИ Уједињених Арапских Емирата. Конгресу је присуствовало 700 учесника из 192 земље и 15 међународних организација.

22. Конгрес ИНТОСАИ чиниле су три генералне пленарне сесије, поред 68. и 69. састанка Управног одбора ИНТОСАИ. Конгрес је детаљно обрадио две теме, "Како ИНТОСАИ може да допринесе Агенди УН 2030. за одрживи развој, укључујући добро управљање и јачање борбе против корупције?" и "Професионализација: чиме се може промовисати кредибилитет ИНТОСАИ да би постала истакнутија међународна организација?

Током 22. Конгреса, чланице ИНТОСАИ су усвојиле Стратешки план за наредни петогодишњи период, који садржи четири стратешка циља посвећена развоју професионалних стандарда, развоју капацитета, размени знања и максимизацији утицаја и вредности ИНТОСАИ организације као међународне организације. Приоритети ИНТОСАИ Стратешког плана се тичу залагања ИНТОСАИ за осигурање независности врховних ревизорских институција, пружања доприноса праћењу и прегледу реализације циљева одрживог развоја и реализацији УН Агенде 2030.

Поред Стратешког плана, учесници Конгреса су усвојили унапређене стандарде ревизије правилности пословања и ревизије сврсисходности, као и стандарде који се односе на Етички кодекс, ревизију међународних организација, ИТ ревизију, ревизију информационих система за управљање јавним дугом, ревизију превенције корупције, паралелне ревизије. На Конгресу се говорило о примени Оквира за мерење учинка врховних ревизорских институција који ће послужити врховним ревизорским институцијама да оцењују свој рад.

На Конгресу је учестовало више од 160 земаља чланица ИНТОСАИ, као и многобројни представници међународних донаторских и партнерских организација, које пружају подршку врховним ревизорским институцијама.Конгрес ИНТОСАИ се организује сваке треће године.

Посета делегације ДРИ конгресу је организована у оквиру пројекта „Ефикаснији механизми одговорности у области јавних финансија“ који спроводе Државна ревизорска институција, Министарство финансија, Управа за јавне набавке, Комисија за заштиту права у поступцима јавних набавки, Правосудна академија, Стална конференција градова и општина (СКГО) и Програм Уједињених нација за развој (УНДП). Пројекат финансира Влада Краљевине Шведске.