Најновије актуелности

26. 6. 2024.

Др Пејовић представио Извештај о раду ДРИ за 2023. годину члановима Одбора за финансије, републички буџет и контролу трошења јавних средстава

Др Душко Пејовић, председник Државне ревизорске институције (ДРИ) и генерални државни ревизор, је дана 25. јуна 2024. године у Народној Скупштини Републике Србије, представио члановима Одбора за финансије, републички буџет и контролу трошења јавних средстава, Извештај о раду ДРИ за 2023. годину.

17. 6. 2024.

Наставак обука у оквиру реализације Посебног програма стручног усавршавања запослених у ДРИ за 2024. годину

Планирање ревизија, ревизијска документација, писање извештаја о ревизији, као и прикупљање доказа за писање пријава биле су теме предавања које су врховни државни ревизори, Ивица Гавриловић и Жељко Мотић, овлашћени државни ревизори, Слободан Мијаиловић и Зоран Степановић и секретар Институције, Маја Лакићевић одржали за запослене у Државној ревизорској институцији (ДРИ), у Нишу, Новом Саду и Крагујевцу.

13. 6. 2024.

Ревизија јавних набавки у јединицама локалне самоуправе

Врховна државна ревизорка у Сектору број 2, Стојанка Миловановић, одржала је данас презентацију „Ревизија јавних набавки у јединицама локалне самоуправе – налази и препоруке у процесу планирања јавних набавки“ на радионици која је окупила бројне службенике за јавне набавке запослене у јединицама локалне самоуправе.

12. 6. 2024.

Представници ДРИ учесници четвртог мастеркласа о методолошким питањима у ревизији општина

Никола Стефановић, овлашћени државни ревизор, представио је данас налазе, закључке и препоруке из Извештаја о ревизији сврсисходности пословања „Ефикасност коришћења пољопривредног земљишта у државној својини“ током четвртог мастеркласа о методолошким питањима у ревизији општина, који је онлајн организовала врховна ревизорска институција Летоније, председавајућа ЕУРОСАИ Радном групом за ревизију општина.

10. 6. 2024.

ДРИ укључена у глобалну иницијативу „Климатски скенер“

Никола Стефановић, овлашћени државни ревизор и Јелена Ивковић, виша саветница у ревизији, учествовали су од 3. до 7. јуна на радионици  за имплементацију алата „Климатски скенер“, коју је у Прагу одржала Врховна ревизорска институција (ВРИ) Бразила уз подршку ВРИ Чешке Републике, као и међународних стручњака.



Државна ревизорска институција учествовала на конференцији у Софији

Објављено: 15. 5. 2018.

Делегација Државне ревизорске институције коју је предводио председник и генерални државни ревизор Др Душко Пејовић учествовала је данас на конференцији на високом нивоу ’’Улога врховних ревизорских институција у јачању одговорности, транспарентности и интегритета у јавном сектору’’, коју је организоала Национална канцеларија за ревизију Бугарске у оквиру бугарског председавања Саветом Европске Уније.

Конференцији су присуствовали челници и представници 26 европских ВРИ, укључујући 19 држава чланица, челнике ВРИ држава кандидата и потенцијалних кандидата и председника Европског ревизорског суда, Клауса Хајнера Ленеа.

Конференцију су отворили Цветан Цветков, председник Националне канцеларије за ревизију Бугарске; Љиљана Павлова, министар за бугарско председавање Саветом ЕУ за 2018 и Марија Илијева, председник Пододбора за одговорност јавног сектора, у оквиру Одбора за буџет и финансије бугарског парламента.

Даљи програм обухватио је четири панела у оквиру којих се дискутовало о институционалној независности као кључном фактору за ефективност ВРИ, о ревизијама оријентисаним ка вредностима, о административним капацитетима модернизације ВРИ, као и о комуникацији са заинтересованим странам и повећању поверења грађана.

Говорећи у оквиру другог панела, Др Пејовић је истакао да врховне ревизорске институције служе као важни стубови националних демократских система и играју кључну улогу у јачању учинка јавног сектора, истичући начела доброг управљања, транспарентности и одговорности. Узимајући у обзир повећано интерсовање спољних и унутрашњих заинтересованих страна и све већи опсег ревизијских услуга које пружају ВРИ, постоји све већи изазов показивања вредности и користи које ВРИ пружа. Одговор и реаговање на окружење које се мења и на очекивања заинтересованих страна представљају кључни чинилац за креирање позитивне разлике у животима грађана.

Конференција је један од значајнијих догађаја у календару бугарског председавања Саветом Европске уније који је омогућио размену искустава између држава чланица ЕУ и држава Западног Балкана, као и истицање европске перспективе Западног Балкана.

У оквиру саме конференције, председник Институције и генералн државни ревизор, примио је бројне честитке и жеље за успешан даљи рад. Поред тога, на маргинама конференције, добијени су многи предлози за билатералну и мултилатералну сарадњу.