Најновије актуелности

16. 4. 2025.

ДРИ започела ревизију код 101 субјекта ревизије

Државна ревизорска институција (ДРИ) започела је током априла поступак ревизије финансијских извештаја, правилности пословања и комбинованих ревизија финансијских извештаја и правилности пословања код 101 субјекта ревизије.

15. 4. 2025.

Чланица Савета ДРИ представила најчешће неправилности у ревизији финансијских извештаја

„Најчешће неправилности у ревизији финансијских извештаја односе се на погрешно евидентирање у помоћним књигама и исказивање у финансијским извештајима, исказивање неодговарајуће економске класификације, исказивање износа или извора финансирања у неодговарајућој колони финансијских извештаја“, рекла је Љиљана Димитријевић, чланица Савета Државне ревизорске институције (ДРИ) на семинару који је Институт интерних ревизора Србије организовао 14. и 15. априла на Фрушкој гори.

11. 4. 2025.

Започето спровођење комбинованих ревизија правилности и сврсисходности пословања

У складу са Програмом ревизије Државне ревизорске институције (ДРИ) за 2025. годину, ДРИ је започела спровођењe комбиноване ревизије правилности и сврсисходности пословања.

11. 4. 2025.

Представница ДРИ предавач на семинару о значају функционисања система финансијског управљања и контроле

Горанка Јовановић, овлашћена државна ревизорка представила је важност, значај и улогу интерне ревизије на семинару Удружења овлашћених интерних ревизора у јавном сектору одржаном 10. и 11. априла у циљу промоције и развоја професије интерне ревизије код корисника јавних средстава у Републици Србији и имплементације интерне финансијске контроле, односно система финансијског управљања и контроле.

9. 4. 2025.

Започето спровођење ревизија сврсисходности пословања из Програма ревизије ДРИ за 2025. годину

Државна ревизорска институција (ДРИ) започела је спровођење ревизија сврсисходности пословања у складу са Програмом ревизије за 2025. годину.



Државна ревизорска институција учествовала на семинару у Атини

Објављено: 4. 6. 2018.

Делегација Државне ревизорске институције коју је предводио председник и генерални државни ревизор др Душко Пејовић учествовала је 31. маја и 1. јуна на семинару Контакт комитета ЕУ о ревизији јавних набавки, одржаном у Атини. Организатор семинара био је Ревизорски суд Грчке. Семинару је присуствовало 47 представника из 26 ВРИ Европске уније, Европског ревизорског суда, ОЕЦД/СИГМА, као и пет држава кандидата за приступање ЕУ.

Семинар су отворили председница Ревизорског суда Грчке Андроники Теотокату и председник Ревизорског суда Португала Витор Калдеира.

Говорећи другог дана, Др Пејовић је представио извештај о ревизији сврсисходности пословања на тему „Ефикасност и економичност примене преговарачког поступка без објављивања позива за подношење понуда“. Ова ревизија сврсисходностије спроведена у оквиру Другог пројекта паралелне ревизије сврсисходности који су реализовали ВРИ Шведске уз подршку Европског ревизорског суда, а заједно са ВРИ Мреже држава кандидата и потенцијалних кандидата за приступање Европској унији.Закључак ревизије је да би преговарачки поступак без објављивања позива за подношење понуда био ефикаснији и економичнији када би наручиоци више пажње посветили истраживању тржишта, преговарању и контроли, појаснио је Пејовић.

Семинар је допринео дискусији о примени нових ЕУ директива о јавним набавкама из 2014. године, најчешћим проблемима у систему јавних набавки, смерницама о јавним набавкама и ревизијама у тој области.

На маргинама семинара, др Пејовић и г-ђа Теотокату одржали су билатерани састанак на ком су истакли пријатељство између две земље и жеље за интензивирањем сарадње између две врховне ревизорске институције.