Најновије актуелности

16. 4. 2025.

ДРИ започела ревизију код 101 субјекта ревизије

Државна ревизорска институција (ДРИ) започела је током априла поступак ревизије финансијских извештаја, правилности пословања и комбинованих ревизија финансијских извештаја и правилности пословања код 101 субјекта ревизије.

15. 4. 2025.

Чланица Савета ДРИ представила најчешће неправилности у ревизији финансијских извештаја

„Најчешће неправилности у ревизији финансијских извештаја односе се на погрешно евидентирање у помоћним књигама и исказивање у финансијским извештајима, исказивање неодговарајуће економске класификације, исказивање износа или извора финансирања у неодговарајућој колони финансијских извештаја“, рекла је Љиљана Димитријевић, чланица Савета Државне ревизорске институције (ДРИ) на семинару који је Институт интерних ревизора Србије организовао 14. и 15. априла на Фрушкој гори.

11. 4. 2025.

Започето спровођење комбинованих ревизија правилности и сврсисходности пословања

У складу са Програмом ревизије Државне ревизорске институције (ДРИ) за 2025. годину, ДРИ је започела спровођењe комбиноване ревизије правилности и сврсисходности пословања.

11. 4. 2025.

Представница ДРИ предавач на семинару о значају функционисања система финансијског управљања и контроле

Горанка Јовановић, овлашћена државна ревизорка представила је важност, значај и улогу интерне ревизије на семинару Удружења овлашћених интерних ревизора у јавном сектору одржаном 10. и 11. априла у циљу промоције и развоја професије интерне ревизије код корисника јавних средстава у Републици Србији и имплементације интерне финансијске контроле, односно система финансијског управљања и контроле.

9. 4. 2025.

Започето спровођење ревизија сврсисходности пословања из Програма ревизије ДРИ за 2025. годину

Државна ревизорска институција (ДРИ) започела је спровођење ревизија сврсисходности пословања у складу са Програмом ревизије за 2025. годину.

Image not exists

Државна ревизорска институција поднела кривичне пријаве

Објављено: 3. 6. 2015.

Државна ревизорска институција, током спровођења ревизије финансијских извештаја и правилности пословања Јавног комуналног предузећа „Водоканал“ у Сомбору за 2014. Годину, поднела је јуче Вишем јавном тужилаштву у Сомбору кривичну пријаву против Д.Б. благајнице у овом јавном предузећу због основане сумње да је извршила кривично дело проневере из члана 364. Кривичног законика у стицају са кривичним делом рачунарске преваре из члана 301. Кривичног законика Републике Србије и тиме нанела имовинску штету предузећу у износу од 6,5 милиона динара. Овом кривичном пријавом обухваћени су и С.Ш. директор овог јавног предузећа, Н.С. помоћник директора за економске и финансијске послове, А.Ј. бивши помоћник директора за економске и финансијске послове и Д.Ђ. администратор информационог система због основане сумње да су извршили кривично дело злоупотребе положаја одговорног лица из члана 234. Кривичног законика и нанели штету предузећу у износу од 6,5 милиона динара.

Такође, Државна ревизорска институција је у мају поднела кривичну пријаву против А.Ш. председника Градске општине Нови Београд због постојања основане сумње да је извршио кривично дело злоупотребе службеног положаја прописано чланом 359. Кривичног законика у вези са јавним набавкама. Институција је поднела пријаву током спровођења ревизије консолидованих финансијских извештаја завршног рачуна буџета и правилност пословања Градске општине Нови Београд за 2014. годину.