Најновије актуелности

26. 6. 2024.

Др Пејовић представио Извештај о раду ДРИ за 2023. годину члановима Одбора за финансије, републички буџет и контролу трошења јавних средстава

Др Душко Пејовић, председник Државне ревизорске институције (ДРИ) и генерални државни ревизор, је дана 25. јуна 2024. године у Народној Скупштини Републике Србије, представио члановима Одбора за финансије, републички буџет и контролу трошења јавних средстава, Извештај о раду ДРИ за 2023. годину.

17. 6. 2024.

Наставак обука у оквиру реализације Посебног програма стручног усавршавања запослених у ДРИ за 2024. годину

Планирање ревизија, ревизијска документација, писање извештаја о ревизији, као и прикупљање доказа за писање пријава биле су теме предавања које су врховни државни ревизори, Ивица Гавриловић и Жељко Мотић, овлашћени државни ревизори, Слободан Мијаиловић и Зоран Степановић и секретар Институције, Маја Лакићевић одржали за запослене у Државној ревизорској институцији (ДРИ), у Нишу, Новом Саду и Крагујевцу.

13. 6. 2024.

Ревизија јавних набавки у јединицама локалне самоуправе

Врховна државна ревизорка у Сектору број 2, Стојанка Миловановић, одржала је данас презентацију „Ревизија јавних набавки у јединицама локалне самоуправе – налази и препоруке у процесу планирања јавних набавки“ на радионици која је окупила бројне службенике за јавне набавке запослене у јединицама локалне самоуправе.

12. 6. 2024.

Представници ДРИ учесници четвртог мастеркласа о методолошким питањима у ревизији општина

Никола Стефановић, овлашћени државни ревизор, представио је данас налазе, закључке и препоруке из Извештаја о ревизији сврсисходности пословања „Ефикасност коришћења пољопривредног земљишта у државној својини“ током четвртог мастеркласа о методолошким питањима у ревизији општина, који је онлајн организовала врховна ревизорска институција Летоније, председавајућа ЕУРОСАИ Радном групом за ревизију општина.

10. 6. 2024.

ДРИ укључена у глобалну иницијативу „Климатски скенер“

Никола Стефановић, овлашћени државни ревизор и Јелена Ивковић, виша саветница у ревизији, учествовали су од 3. до 7. јуна на радионици  за имплементацију алата „Климатски скенер“, коју је у Прагу одржала Врховна ревизорска институција (ВРИ) Бразила уз подршку ВРИ Чешке Републике, као и међународних стручњака.



Највише ревизорско звање за 22 ревизора

Објављено: 4. 7. 2012.

У Државној ревизорској институцији данас су уручени први сертификати о стицању највишег ревизорског звања за обављање послова ревизије у јавном сектору Републике Србије – овлашћени државни ревизор. Сертификате о стицању овог ревизорског звања добило је 22 ревизора. Председник Државне ревизорске институције Радослав Сретеновић, коме је такође уручен сертификат, изјавио је тим поводом да је ово важан корак ка даљој професионализацији рада државних ревизора и побољшању квалитета њиховог рада.

„Очекујем да уручење ових сертификата буде још већи подстицај за професионални рад ревизора, њихово даље професионално усавршавање за израду извештаја о ревизији финансијских извештаја и правилности пословања субјеката ревизије", нагласио је Сретеновић и додао да ће програм сертификације бити настављен. Према његовим речима, обављање ревизије је тежак и сложен посао и захтева професионализам, стручно знање, независност и интегритет у спровођењу тог поступка.
Сретеновић се захвалио представницима UNDP-а и Влади Краљевине Норвешке који су помогли ову сертификацију кроз пројекат „Јачања механизама одговорности у области јавних финансија“.
Након усвојеног Правилника о програму и начину полагања испита за стицање звања државни ревизор и овлашћени државни ревизор децембра 2010. године, а који је ступио на снагу 7. јануара 2011. године, започета је обука и припрема за полагање четири стручна испита. Први сертификати за звање државни ревизор уручени су 27. јануара 2012. године за 40 ревизора. А данас су, од тих државних ревизора, 22 стекли сертификат за звање овлашћени државни ревизор.

Државна ревизорска институција тренутно има 129 запослених. Од тог броја на пословима ревизије запослено је 94 људи, и то три врховна државна ревизора, 12 овлашћених државних ревизора, 18 државних ревизора, а остали се налазе на пословима вишег саветника, самосталног саветника, саветника, млађег саветника и приправника.