Најновије актуелности

21. 3. 2025.

ДРИ објавила Регистар препорука за 2023. годину

Државна ревизорска институција (ДРИ) дала је субјектима ревизије 3.343 препоруке у ревизијама спроведеним у 2023. години, показује Регистар препорука за 2023. годину објављен на сајту ДРИ. Највише препорука дато је у комбинованим ревизијама финансијских извештаја и правилности пословања – 1.054, ревизијама финансијских извештаја – 977, затим у ревизијама правилности пословања – 894, у ревизијама сврсисходности пословања – 267, док је у ревизијама правилности и сврсисходности пословања дата 151 препорука.

20. 3. 2025.

ДРИ добила признање Савеза рачуновођа и ревизора Србије

Поводом обележавања јубилеја – 70 година рада и постојања, на свечаној седници Скупштине Савеза рачуновођа и ревизора Србије (СРРС), др Перо Шкобић, генерални  секретар СРРС, доделио је признање Државној ревизорској  институцији.

 

18. 3. 2025.

Представнице ДРИ учеснице мултилатералног састанка у Валети

Љиљана Димитријевић, чланица Савета и Ива Василић Миљић, начелница Службе за међународну сарадњу и односе са јавношћу, учествовале су на мултилатералном састанку председника Врховних ревизорских институција (ВРИ) Малте, Пољске, Северне Македоније и Србије одржаном 18. марта у Валети.

12. 3. 2025.

Представљање матрица и планова рада за ревизије сврсисходности пословања и ревизије правилности и сврсисходности пословања за 2025. годину

Вође тимова за ревизије сврсисходности пословања и ревизије правилности и сврсисходности пословања представиле су 4, 11. и 12. марта в. ф. председника Државне ревизорске институције, Марији Обреновић, чланицама Савета, врховним државним ревизорима, секретару Институције и присутним члановима тимова који спроводе ове врсте ревизија, матрице и планове рада за ревизије обухваћене Програмом ревизије ДРИ за 2025. годину.

25. 2. 2025.

Важност и значај рада интерне ревизије са становишта ДРИ

Марија Обреновић, вршилац функције председника Државне ревизорске институције (ДРИ) и Горанка Јовановић, овлашћени државни ревизор, учествовале су на догађају који је данас у Београду организовало Удружења интерних ревизора Србије (УИРС) под називом „Интерна ревизија у јавном сектору Републике Србије“.

Новоизабрани народни посланици Републике Србије упознати са надлежностима ДРИ

Новоизабрани народни посланици Републике Србије упознати са надлежностима ДРИ

Објављено: 2. 7. 2024.

Председник Државне ревизорске институције (ДРИ) др Душко Пејовић, на уводном семинару који је Народна скупштина, у сарадњи са Организацијом за европску безбедност и сарадњу (ОЕБС) и Вестминстерском фондацијом за демократију одржала 30. јуна и 1. јула у Шапцу, представио је народним посланицима актуелног сазива Народне скупштине Републике Србије, који први пут врше ту функцију, правни оквир и надлежности, организациону структуру, историју и развој ДРИ.

Др Пејовић је учесницима семинара представио и врсте ревизије које ДРИ спроводи, образложио поступак спровођења ревизије и истакао досадашње успехе и постигнућа највишег државног органа ревизије јавних средстава у Републици Србији.

„ДРИ је у 2023. години објавила 304 извештаја о ревизији, односно 582 извештаја укључујући послеревизионе извештаје. Ако овај број упоредимо са бројем извештаја из 2018. године, долазимо до податка да је у 2023. години у односу на 2018. годину број објављених извештаја повећан за 38 одсто, број ревидираних субјеката за 43 одсто, док је број запослених у ДРИ повећан за свега три одсто“, рекао је др Пејовић и додао да то представља резултате промена у начину спровођења ревизија у односу на претходни период.

Др Пејовић је нагласио да је ДРИ, од почетка свога рада до сада издала укупно 2 556 извештаја. Председник ДРИ је истакао да се ефекти ревизије огледају у уштедама које износе 11,45 милијарди динара, ефективности уложених средстава 2,4 динара по уложеном динару, извршеном евидентирању имовине и обавеза у вредности од 1,92 билиона динара, као и  повећању  активе у билансу стања Републике Србије 13 пута, у билансу стања Града Београда 12,5 пута, у билансу стања АП Војводине 16,4 пута, и у билансу стања Града Новог Сада за 17 пута.

Циљ семинара био је да се новоизабрани народни посланици упознају са овлашћењима Народне скупштине у вршењу контролне функције независних државних органа у њеној надлежности.