Најновије актуелности

18. 11. 2024.

Недостаци у систему интерних контрола код субјеката ревизије

Горанка Јовановић, овлашћенa државнa ревизорка, одржала је презентацију „Најчешћи недостаци у систему интерних контрола код субјеката ревизије“, на међународном семинару који је од 12. до 15. новембра на Златибору организовало Међународно удружење овлашћених интерних ревизора у јавном сектору, под називом „Степен развоја финансијског управљања и контроле и интерне ревизије у Републици Србији и региону“.

12. 11. 2024.

Представници ДРИ учесници радионице о праксама извештавања ради повећања утицаја ВРИ

Врховни државни ревизор у Сектору број 3, Жељко Mотић, и виши саветник за контролу квалитета, Милош Мандушић, учествовали су на радионици о праксама извештавања ради повећања утицаја врховних ревизорских институција (ВРИ) са темом „Боље писање извештаја“, одржаној од 7. до 8. новембра у Љубљани.

5. 11. 2024.

Одбор за финансије дао једногласну сагласност на Предлог финансијског плана ДРИ за 2025. годину

Председник Државне ревизорске институције (ДРИ) и генерални државни ревизор, др Душко Пејовић, представио је данас на седници Одбора за финансије, републички буџет и контролу трошења јавних средстава Народне скупштине Предлог финансијског плана Државне ревизорске институције за 2025. годину и пројекцијама за 2026. и 2027. годину.

 

24. 10. 2024.

Важност и значај рада интерне ревизије са становишта надлежности ДРИ

Горанка Јовановић, овлашћена државна ревизорка, одржала је презентацију под насловом „Препоруке Државне ревизорске институције указују на важност и значај рада интерне ревизије“, на семинару који је 24. и 25. октобра у Београду организовало Удружење овлашћених интерних ревизора у јавном сектору.

18. 10. 2024.

Делегација ДРИ учествовала на састанку Контакт комитета председника ВРИ ЕУ

Делегација Државне ревизорске институције (ДРИ), на челу са председником и генералним државним ревизором, др Душком Пејовићем, учествовала је на конференцији  „Независност врховних ревизорских институција (ВРИ) земаља Европске уније (ЕУ)“ и годишњем састанку Контакт комитета председника ВРИ земаља чланица Европске уније“ одржаним 15–17. октобра у Пафосу, у организацији ВРИ Републике Кипар.

Одржан билатерални састанак Државне ревизорске институције и Државног завода за ревизију Републике Северне Македоније

Одржан билатерални састанак Државне ревизорске институције и Државног завода за ревизију Републике Северне Македоније

Објављено: 23. 5. 2024.

У Скопљу је данас одржан састанак поводом спровођења заједничке ревизије сврсисходности пословања на ком су учествовали др Душко Пејовић, председник Државне ревизорске институције и генерални државни ревизор и Максим Ацевски, главни државни ревизор Државног завода за ревизију Републике Северне Македоније, са сарадницима.

Повод за одржавање сусрета односио се на спровођење заједничке ревизије сврсисходности пословања две врховне ревизорске институције (ВРИ) у вези са планирањем зелене инфраструктуре у градовима.

Током састанка, ревизорски тимови две ВРИ представили су матрице ревизије у фази планирања ове ревизије и разматрали наредне активности и кораке.

Др Пејовић је нагласио да теми попут планирања зелене инфраструктуре у градовима треба приступити системски и оценити поступање надлежних органа у овој области.

„Спровођење ове ревизије сврсисходности пословања допринеће повећању квалитета живота становништва, имајући у виду социјалну, еколошку и економску димензију зелене инфраструктуре у градовима“, поручио је др Пејовић.

Делегацију ДРИ чинили су Невенка Бојанић, Љиљана Димитријевић и Маријана Симовић, чланице Савета, Стојанка Миловановић, врховна државна ревизорка, Маја Лакићевић, секретар Институције, Нада Тошић, овлашћена државна ревизорка, Ива Василић Миљић, начелница Службе за међународну сарадњу и односе са јавношћу, Никола Стојановић и Александар Глигоријевић, виши саветници у ревизији, Предраг Белај, саветник у ревизији и Јелена Дарабош, млађа саветница у ревизији.

Логистичку подршку организацији службеног пута у Скопље пружио је пројекат „Реформа јавних финансија – Агенда 2030“ који подржавају владе Немачке и Швајцарске, а имплементира Немачка организација за техничку сарадњу (ГИЗ).