Најновије актуелности

16. 4. 2025.

ДРИ започела ревизију код 101 субјекта ревизије

Државна ревизорска институција (ДРИ) започела је током априла поступак ревизије финансијских извештаја, правилности пословања и комбинованих ревизија финансијских извештаја и правилности пословања код 101 субјекта ревизије.

15. 4. 2025.

Чланица Савета ДРИ представила најчешће неправилности у ревизији финансијских извештаја

„Најчешће неправилности у ревизији финансијских извештаја односе се на погрешно евидентирање у помоћним књигама и исказивање у финансијским извештајима, исказивање неодговарајуће економске класификације, исказивање износа или извора финансирања у неодговарајућој колони финансијских извештаја“, рекла је Љиљана Димитријевић, чланица Савета Државне ревизорске институције (ДРИ) на семинару који је Институт интерних ревизора Србије организовао 14. и 15. априла на Фрушкој гори.

11. 4. 2025.

Започето спровођење комбинованих ревизија правилности и сврсисходности пословања

У складу са Програмом ревизије Државне ревизорске институције (ДРИ) за 2025. годину, ДРИ је започела спровођењe комбиноване ревизије правилности и сврсисходности пословања.

11. 4. 2025.

Представница ДРИ предавач на семинару о значају функционисања система финансијског управљања и контроле

Горанка Јовановић, овлашћена државна ревизорка представила је важност, значај и улогу интерне ревизије на семинару Удружења овлашћених интерних ревизора у јавном сектору одржаном 10. и 11. априла у циљу промоције и развоја професије интерне ревизије код корисника јавних средстава у Републици Србији и имплементације интерне финансијске контроле, односно система финансијског управљања и контроле.

9. 4. 2025.

Започето спровођење ревизија сврсисходности пословања из Програма ревизије ДРИ за 2025. годину

Државна ревизорска институција (ДРИ) започела је спровођење ревизија сврсисходности пословања у складу са Програмом ревизије за 2025. годину.

Одржан четврти регионални састанак ревизорских тимова за паралелне ревизије сврсисходности пословања „Остваривање родне равноправности“

Одржан четврти регионални састанак ревизорских тимова за паралелне ревизије сврсисходности пословања „Остваривање родне равноправности“

Објављено: 15. 9. 2023.

Ревизорски тим Државне ревизорске институције, који спроводи паралелну ревизију сврсисходности пословања „Остваривање родне равноправности“ учествовао је на четвртом регионалном састанку ревизорских тимова врховних ревизорских институција (ВРИ) Црне Горе, Босне и Херцеговине, Федерације Босне и Херцеговине, Републике Српске и Републике Србије одржаном 14. септембра у Бањалуци.

Тимови свих врховних ревизорских институција су представили прелиминарне налазе ревизије, а договорене су и активности за предстојећи састанак који ће, почетком децембра,  бити одржан у Београду.

У складу са потписаним Споразумом 24. фебруара 2023. године у Београду, свака ВРИ ће ревизију спроводити на свом подручју, у складу са релевантним законодавством и стручним саопштењима Међународне организације врховних ревизорских институција (ИНТОСАИ). По завршетку ревизије, свака потписница Споразума израдиће сопствени извештај о спроведеној ревизији сврсисходности пословања.

Како је предвиђено Споразумом, Државна ревизорска институција Републике Србије има улогу координатора у спровођењу активности за ову ревизију.

Испред Државне ревизорске институције скупу су присуствовали Никола Стефановић, овлашћени државни ревизор, Жељко Крстић, државни ревизор и Марина Арсеновић, млађи саветник у ревизији.

Државна ревизорска институција паралелну ревизију сврсисходности пословања спроводи под називом „Успостављање родно одговорног буџетирања у Републици Србији“.

Паралелна ревизија сврсисходности пословања спроводи се у области родне равноправности – Циља одрживог развоја 5 – „Постићи родну равноправност и оснаживати све жене и девојчице“.

Подршку у реализацији пројектних активности потписницама Споразума пружа Агенција Уједињених нација за родну равноправност и оснаживање жена (UN Women) у оквиру регионалног програма „Трансформативно финансирање за родну равноправност – ка транспарентнијем, инклузивнијем и одговорнијем управљању на Западном Балкану”, док финансијску подршку пројекту пружа Шведска агенција за међународни развој и сарадњу (СИДА).