Најновије актуелности

16. 4. 2025.

ДРИ започела ревизију код 101 субјекта ревизије

Државна ревизорска институција (ДРИ) започела је током априла поступак ревизије финансијских извештаја, правилности пословања и комбинованих ревизија финансијских извештаја и правилности пословања код 101 субјекта ревизије.

15. 4. 2025.

Чланица Савета ДРИ представила најчешће неправилности у ревизији финансијских извештаја

„Најчешће неправилности у ревизији финансијских извештаја односе се на погрешно евидентирање у помоћним књигама и исказивање у финансијским извештајима, исказивање неодговарајуће економске класификације, исказивање износа или извора финансирања у неодговарајућој колони финансијских извештаја“, рекла је Љиљана Димитријевић, чланица Савета Државне ревизорске институције (ДРИ) на семинару који је Институт интерних ревизора Србије организовао 14. и 15. априла на Фрушкој гори.

11. 4. 2025.

Започето спровођење комбинованих ревизија правилности и сврсисходности пословања

У складу са Програмом ревизије Државне ревизорске институције (ДРИ) за 2025. годину, ДРИ је започела спровођењe комбиноване ревизије правилности и сврсисходности пословања.

11. 4. 2025.

Представница ДРИ предавач на семинару о значају функционисања система финансијског управљања и контроле

Горанка Јовановић, овлашћена државна ревизорка представила је важност, значај и улогу интерне ревизије на семинару Удружења овлашћених интерних ревизора у јавном сектору одржаном 10. и 11. априла у циљу промоције и развоја професије интерне ревизије код корисника јавних средстава у Републици Србији и имплементације интерне финансијске контроле, односно система финансијског управљања и контроле.

9. 4. 2025.

Започето спровођење ревизија сврсисходности пословања из Програма ревизије ДРИ за 2025. годину

Државна ревизорска институција (ДРИ) започела је спровођење ревизија сврсисходности пословања у складу са Програмом ревизије за 2025. годину.

Одржан састанак представника ДРИ и Државног завода за ревизију Републике Северне Македоније поводом спровођења заједничке ревизије

Одржан састанак представника ДРИ и Државног завода за ревизију Републике Северне Македоније поводом спровођења заједничке ревизије

Објављено: 21. 3. 2023.

Данас је у Скопљу одржан састанак поводом спровођења заједничке ревизије сврсисходности пословања на ком су учествовали др Душко Пејовић, председник Државне ревизорске институције и генерални државни ревизор и Максим Ацевски, главни државни ревизор Државног завода за ревизију Републике Северне Македоније, са сарадницима.

Представници две врховне ревизорске институције договорили су се о спровођењу заједничке ревизије сврсисходности пословања у вези са темом која се односи на спремност две државе за спровођење Циљева одрживог развоја, према Агенди 2030 Уједињених нација.

Др Пејовић је нагласио да очекује да ће активности у заједничкој ревизији допринети економском, социјалном и еколошки одрживом развоју друштва.

„Овом ревизијом ћемо испитати да ли су завршени кључни процеси и у којој мери је постигнут напредак у остваривању Циљева одрживог развоја, седам година након усвајања Агенде 2030“, истакао је др Пејовић.

Делегацију ДРИ чинили су и др Бојана Митровић, потпредседница Савета, Невенка Бојанић и Љиљана Димитријевић, чланице Савета, Милена Милинковић, секретар Институције, Нада Тошић, државни ревизор, Ива Василић Миљић, начелник Службе за међународну сарадњу и односе са јавношћу, Никола Стојановић, виши саветник и Јелена Дарабош, млађи саветник.

Током састанка, представници две ВРИ разменили су и информације и искуства у области спровођења ревизија, а у циљу унапређења управљања јавним средствима.

Наведена ревизија проистекла је из Споразума о сарадњи, који су врховне ревизорске институције Републике Србије и Републике Северне Македоније потписале у фебруару 2022. године, са циљем спровођења начела, стандарда и смерница ИНТОСАИ и добре европске праксе, унапређења стручне и техничке сарадње и размене искуства.

Логистичку подршку организацији службеног пута у Скопље пружио је пројекат „Реформа јавних финансија – Агенда 2030“ који подржавају владе Немачке и Швајцарске, а имплементира Немачка организација за техничку сарадњу (ГИЗ).