Најновије актуелности

24. 4. 2024.

Представници ДРИ учествовали на састанку ЕУРОСАИ Радне групе за ревизију средстава додељених за непогоде и катастрофе

Представници Државне ревизорске институције – овлашћени државни ревизори,  Драгојле Полић и Горан Чабаркапа и виши саветник за пројекте и европске интеграције, Томислав Јовановић, учествовали су на Десетом састанку ЕУРОСАИ Радне групе за ревизију средстава додељених за непогоде и катастрофе, одржаном 22. и 23. априла у Варшави.

19. 4. 2024.

ДРИ започела ревизију код још 103 корисника јавних средстава

Државна ревизорска институција (ДРИ),  у складу са Програмом ревизије за 2024. годину, започела је током априла поступак ревизије финансијских извештаја, правилности пословања и комбинованих ревизија финансијских извештаја и правилности пословања код још 103 корисника јавних средстава.

19. 4. 2024.

Председник ДРИ учествовао на 26. УН/ИНТОСАИ Симпозијуму у Бечу

Председник Државне ревизорске институције и генерални државни ревизор, др Душко Пејовић, учествовао је на 26. УН/ИНТОСАИ Симпозијуму који је на тему „Спровођење Циља одрживог развоја 13 о климатским мерама: улога, допринос и искуство врховних ревизорских институција (ВРИ)“, у организацији Генералног секретаријата ИНТОСАИ и Уједињених нација, одржан 16–18. априла у Бечу.

15. 4. 2024.

Представник ДРИ учесник међународног састанка ревизора

Врховни државни ревизор у Сектору број 3, Жељко Мотић, учествовао је 11. и 12. априла 2024. године на међународном састанку ревизора у Берну, заједно са представницима врховних ревизорских институција и представницима интерне ревизије у јавном сектору из земаља региона и Европе. 

9. 4. 2024.

Започето спровођење комбинованих ревизија правилности и сврсисходности пословања

У складу са Програмом ревизије Државне ревизорске институције за 2024. годину, ДРИ је започела спровођење 33 комбинованe ревизијe правилности и сврсисходности пословања.

Image not exists

Одржана радионица о ревизијском узорковању, оцени ризика и извештавању у ревизији

Објављено: 29. 11. 2013.

Представници Заједничке радне групе за сарадњу интерних и екстерних ревизора одржали су у Народној скупштини дводневну радионицу о ревизијском узорковању, оцени ризика и извештавању у ревизији.

Узорковање је основна техника у ревизији која има за циљ постизање ефикасног коришћења ресурса ревизије, рекао је Радослав Сретеновић, председник Државне ревизорске институције. Он је додао да с обзиром да су ресурси за вршење ревизије и у оквиру Државне ревизорске институције и у јединицама интерне ревизије ограничени, узорковање представља инструмент за покривање максималног броја организација, а да се при том не изгуби дубина ревизије.

Сретеновић је подсетио да су Државна ревизорска институција и Централна јединица за хармонизацију Министарства финансија основале заједничку радну групу чији је циљ јачање сарадње у областима од заједничког интереса.

Горан Цвејић, помоћник министар финансија нагласио је да Централна јединица за хармонизацију и Државна ревизорска институција од оснивања добро сарађују.

Да бисмо унапредили сарадњу државни ревизори би требало да препознају рад интерних ревизора, а интерни ревизори да препознају начин комуникације са екстерним ревизорима, поручио је Цвејић.

Улрика Клингенстиерна, виши саветник у СИГМА нагласила је да су ревизијско узорковање, оцена ризика и извештавању у ревизији важне теме и за интерне и за екстерне ревизоре. Она је додала да је интерни и екстерени ревизори треба да сарађују узајамно поштујући своје професије.

О ревизијском узорковању говорили су Брорд Ван Вестинг, представник Холандског ревизорског суда и стални твининг саветник у Државној ревизорској институцији, Најџел Пени, представник Канцеларије генералног ревизора Велике Британије и Драган Стојановић, начелник Службе за ИТ у Државној ревизорској институцији.

Лиам Фицпатрик, стручњак СИГМА говорио је о оцени ревизијског ризика.

О извештавању у ревизији говорио је, такође стручњак СИГМА Мајкл Гилфојл.

Радионици су присуствовали представници Државне ревизорске институције, Централне јединице за хармонизацију, СИГМА, интерни ревизори (представници министарстава, јавних предузећа, фондова, агенција) и представници Канцеларије за ревизију система управљања средствима ЕУ.

Техничку и финансијску подршку одржавању радионице пружила је СИГМА.