Најновије актуелности

21. 3. 2025.

ДРИ објавила Регистар препорука за 2023. годину

Државна ревизорска институција (ДРИ) дала је субјектима ревизије 3.343 препоруке у ревизијама спроведеним у 2023. години, показује Регистар препорука за 2023. годину објављен на сајту ДРИ. Највише препорука дато је у комбинованим ревизијама финансијских извештаја и правилности пословања – 1.054, ревизијама финансијских извештаја – 977, затим у ревизијама правилности пословања – 894, у ревизијама сврсисходности пословања – 267, док је у ревизијама правилности и сврсисходности пословања дата 151 препорука.

20. 3. 2025.

ДРИ добила признање Савеза рачуновођа и ревизора Србије

Поводом обележавања јубилеја – 70 година рада и постојања, на свечаној седници Скупштине Савеза рачуновођа и ревизора Србије (СРРС), др Перо Шкобић, генерални  секретар СРРС, доделио је признање Државној ревизорској  институцији.

 

18. 3. 2025.

Представнице ДРИ учеснице мултилатералног састанка у Валети

Љиљана Димитријевић, чланица Савета и Ива Василић Миљић, начелница Службе за међународну сарадњу и односе са јавношћу, учествовале су на мултилатералном састанку председника Врховних ревизорских институција (ВРИ) Малте, Пољске, Северне Македоније и Србије одржаном 18. марта у Валети.

12. 3. 2025.

Представљање матрица и планова рада за ревизије сврсисходности пословања и ревизије правилности и сврсисходности пословања за 2025. годину

Вође тимова за ревизије сврсисходности пословања и ревизије правилности и сврсисходности пословања представиле су 4, 11. и 12. марта в. ф. председника Државне ревизорске институције, Марији Обреновић, чланицама Савета, врховним државним ревизорима, секретару Институције и присутним члановима тимова који спроводе ове врсте ревизија, матрице и планове рада за ревизије обухваћене Програмом ревизије ДРИ за 2025. годину.

25. 2. 2025.

Важност и значај рада интерне ревизије са становишта ДРИ

Марија Обреновић, вршилац функције председника Државне ревизорске институције (ДРИ) и Горанка Јовановић, овлашћени државни ревизор, учествовале су на догађају који је данас у Београду организовало Удружења интерних ревизора Србије (УИРС) под називом „Интерна ревизија у јавном сектору Републике Србије“.

Image not exists

Одржана радионица о ревизијском узорковању, оцени ризика и извештавању у ревизији

Објављено: 29. 11. 2013.

Представници Заједничке радне групе за сарадњу интерних и екстерних ревизора одржали су у Народној скупштини дводневну радионицу о ревизијском узорковању, оцени ризика и извештавању у ревизији.

Узорковање је основна техника у ревизији која има за циљ постизање ефикасног коришћења ресурса ревизије, рекао је Радослав Сретеновић, председник Државне ревизорске институције. Он је додао да с обзиром да су ресурси за вршење ревизије и у оквиру Државне ревизорске институције и у јединицама интерне ревизије ограничени, узорковање представља инструмент за покривање максималног броја организација, а да се при том не изгуби дубина ревизије.

Сретеновић је подсетио да су Државна ревизорска институција и Централна јединица за хармонизацију Министарства финансија основале заједничку радну групу чији је циљ јачање сарадње у областима од заједничког интереса.

Горан Цвејић, помоћник министар финансија нагласио је да Централна јединица за хармонизацију и Државна ревизорска институција од оснивања добро сарађују.

Да бисмо унапредили сарадњу државни ревизори би требало да препознају рад интерних ревизора, а интерни ревизори да препознају начин комуникације са екстерним ревизорима, поручио је Цвејић.

Улрика Клингенстиерна, виши саветник у СИГМА нагласила је да су ревизијско узорковање, оцена ризика и извештавању у ревизији важне теме и за интерне и за екстерне ревизоре. Она је додала да је интерни и екстерени ревизори треба да сарађују узајамно поштујући своје професије.

О ревизијском узорковању говорили су Брорд Ван Вестинг, представник Холандског ревизорског суда и стални твининг саветник у Државној ревизорској институцији, Најџел Пени, представник Канцеларије генералног ревизора Велике Британије и Драган Стојановић, начелник Службе за ИТ у Државној ревизорској институцији.

Лиам Фицпатрик, стручњак СИГМА говорио је о оцени ревизијског ризика.

О извештавању у ревизији говорио је, такође стручњак СИГМА Мајкл Гилфојл.

Радионици су присуствовали представници Државне ревизорске институције, Централне јединице за хармонизацију, СИГМА, интерни ревизори (представници министарстава, јавних предузећа, фондова, агенција) и представници Канцеларије за ревизију система управљања средствима ЕУ.

Техничку и финансијску подршку одржавању радионице пружила је СИГМА.