Најновије актуелности

16. 4. 2025.

ДРИ започела ревизију код 101 субјекта ревизије

Државна ревизорска институција (ДРИ) започела је током априла поступак ревизије финансијских извештаја, правилности пословања и комбинованих ревизија финансијских извештаја и правилности пословања код 101 субјекта ревизије.

15. 4. 2025.

Чланица Савета ДРИ представила најчешће неправилности у ревизији финансијских извештаја

„Најчешће неправилности у ревизији финансијских извештаја односе се на погрешно евидентирање у помоћним књигама и исказивање у финансијским извештајима, исказивање неодговарајуће економске класификације, исказивање износа или извора финансирања у неодговарајућој колони финансијских извештаја“, рекла је Љиљана Димитријевић, чланица Савета Државне ревизорске институције (ДРИ) на семинару који је Институт интерних ревизора Србије организовао 14. и 15. априла на Фрушкој гори.

11. 4. 2025.

Започето спровођење комбинованих ревизија правилности и сврсисходности пословања

У складу са Програмом ревизије Државне ревизорске институције (ДРИ) за 2025. годину, ДРИ је започела спровођењe комбиноване ревизије правилности и сврсисходности пословања.

11. 4. 2025.

Представница ДРИ предавач на семинару о значају функционисања система финансијског управљања и контроле

Горанка Јовановић, овлашћена државна ревизорка представила је важност, значај и улогу интерне ревизије на семинару Удружења овлашћених интерних ревизора у јавном сектору одржаном 10. и 11. априла у циљу промоције и развоја професије интерне ревизије код корисника јавних средстава у Републици Србији и имплементације интерне финансијске контроле, односно система финансијског управљања и контроле.

9. 4. 2025.

Започето спровођење ревизија сврсисходности пословања из Програма ревизије ДРИ за 2025. годину

Државна ревизорска институција (ДРИ) започела је спровођење ревизија сврсисходности пословања у складу са Програмом ревизије за 2025. годину.

Потписан Споразум о спровођењу паралелне ревизије сврсисходности пословања у области родне равноправности

Потписан Споразум о спровођењу паралелне ревизије сврсисходности пословања у области родне равноправности

Објављено: 24. 2. 2023.

Челници Државне ревизорске институције Републике Србије, др Душко Пејовић,  Државне ревизорске институције Црне Горе, Никола Н. Ковачевић, Канцеларије за ревизију институција Босне и Херцеговине, Хрвоје Твртковић, Уреда за ревизију институција у Федерацији Босне и Херцеговине, Џевад Некић, и Главне службе за ревизију јавног сектора Републике Српске, Јово Радукић, потписали су данас у Београду Споразум о споровођењу паралелне ревизије у области родне равноправности, чиме су се усагласили да ће током 2023. године спровести ревизију сврсисходности пословања чији је радни назив „Остваривање родне равноправности“.

Приликом потписивања споразума др Душко Пејовић, председник и генерални државни ревизор, нагласио је да су унапређење родне равноправности и побољшан положај жена и мушкараца у Србији препознати као један од приоритета Владе Републике Србије.

„Родна равноправност је предуслов развоја нашег друштва и сви грађани и грађанке треба да имају једнаке шансе да остваре своје пуне потенцијале и да се њихова понашања, потенцијали и потребе једнако вреднују у друштву, а да дискриминиција по основу пола и рода буде искорењена“, поручио је др Пејовић.

Како је предвиђено Споразумом, свака Институција ће ревизију спроводити на свом подручју, у складу са релевантним законодавством и стручним саопштењима Међународне организације врховних ревизорских институција (INTOSAI). По завршетку ревизије, свака потписница Споразума израдиће сопствени извештај o спроведеној ревизији сврсисходности пословања.

Државна ревизорска институција Републике Србије, како су се сагласиле потписнице споразума, биће координатор спровођења активности за ову ревизију.

Паралелна ревизија сврсисходности пословања спроводи се у области родне равноправности – Циља одрживог развоја 5 – „Постићи родну равнопарвност и оснаживати све жене и девојчице“.

Подршку у реализацији пројектних активности потписницама Споразума пружаће Агенција Уједињених нација за родну равноправност и оснаживање жена (UN Women), док ће финансијску подршку целокупном пројекту пружити Шведска агенција за међународни развој и сарадњу (SIDA).