Најновије актуелности

21. 3. 2024.

ДРИ објавила регистар препорука за 2022. годину

Државна ревизорска институција (ДРИ) објавила је на свом веб-сајту Регистар препорука за 2022. годину. У ревизијама спроведеним у 2022. години, ДРИ је дала 2.743 препоруке. Највише препорука дато је у ревизијама финансијских извештаја – 1.084, затим у ревизијама правилности пословања – 960, у ревизијама сврсисходности пословања – 241 препоруку, у комбинованим ревизијама финансијских извештаја и правилности пословања – 260 препорука, док је у ревизијама правилности и сврсисходности пословања дато 198 препорука.

20. 3. 2024.

ДРИ учесник друштвеног дијалога о остваривању циљева одрживог развоја

На друштвеном дијалогу под називом „Дијалогом до остваривања циљева одрживог развоја“ одржаном у Палати Србије, који је окупио неке од кључних актера у спровођењу Агенде 2030, др Душко Пејовић, председник Државне ревизорске институције (ДРИ) и генерални државни ревизор, истакао је да Извештај о ревизији сврсисходности пословања „Циљеви одрживог развоја: Спремност Републике Србије за имплементацију Агенде 2030“  представља знак одлучности и спремности Србије у имплементацији Агенде 2030.

19. 3. 2024.

Представљање матрица и планова рада за ревизије сврсисходности пословања и ревизије сврсисходности и правилности пословања за 2024. годину

Председник Државне ревизорске институције (ДРИ) и генерални државни  ревизор, др Душко Пејовић, предводио је дводневне стручне консултације током којих су вође тимова за ревизију сврсисходности пословања и ревизију сврсисходности и правилности пословања представиле матрице и планове рада за ревизије које су обухваћене Програмом ревизије ДРИ за 2024. годину.

7. 3. 2024.

Стручњаци Ревизорског суда Италије одржали за представнике ДРИ радионицу на тему ревизија у реалном времену

Представници Државне ревизорске институције (ДРИ) на челу са председником и генералним државним ревизором, др Душком Пејовићем, учествовали су данас на радионици на тему „Ревизије у реалном времену – принципи и праксе Ревизорског суда Италије“ коју су у Београду одржали Масимилијано Минерва, председник Одбора за ревизију у реалном времену и Ђанкарло Ди Леће, саветник Ревизорске коморе ​​и заменик начелника за међународну сарадњу у врховној равизорској институцији (ВРИ) Италије.

5. 3. 2024.

Завод за изградњу града Београда тешко кршио обавезу доброг пословања

Државна ревизорска институција спровела је ревизију финансијских извештаја Завода за изградњу града Београда за 2021. годину и сачинила извештај о ревизији. У поступку ревизије утврђене су неправилности за које је субјект ревизије био у обавези да предузме мере исправљања и о томе обавести Државну ревизорску институцију.

Потписан Споразум о спровођењу паралелне ревизије сврсисходности пословања у области родне равноправности

Потписан Споразум о спровођењу паралелне ревизије сврсисходности пословања у области родне равноправности

Објављено: 24. 2. 2023.

Челници Државне ревизорске институције Републике Србије, др Душко Пејовић,  Државне ревизорске институције Црне Горе, Никола Н. Ковачевић, Канцеларије за ревизију институција Босне и Херцеговине, Хрвоје Твртковић, Уреда за ревизију институција у Федерацији Босне и Херцеговине, Џевад Некић, и Главне службе за ревизију јавног сектора Републике Српске, Јово Радукић, потписали су данас у Београду Споразум о споровођењу паралелне ревизије у области родне равноправности, чиме су се усагласили да ће током 2023. године спровести ревизију сврсисходности пословања чији је радни назив „Остваривање родне равноправности“.

Приликом потписивања споразума др Душко Пејовић, председник и генерални државни ревизор, нагласио је да су унапређење родне равноправности и побољшан положај жена и мушкараца у Србији препознати као један од приоритета Владе Републике Србије.

„Родна равноправност је предуслов развоја нашег друштва и сви грађани и грађанке треба да имају једнаке шансе да остваре своје пуне потенцијале и да се њихова понашања, потенцијали и потребе једнако вреднују у друштву, а да дискриминиција по основу пола и рода буде искорењена“, поручио је др Пејовић.

Како је предвиђено Споразумом, свака Институција ће ревизију спроводити на свом подручју, у складу са релевантним законодавством и стручним саопштењима Међународне организације врховних ревизорских институција (INTOSAI). По завршетку ревизије, свака потписница Споразума израдиће сопствени извештај o спроведеној ревизији сврсисходности пословања.

Државна ревизорска институција Републике Србије, како су се сагласиле потписнице споразума, биће координатор спровођења активности за ову ревизију.

Паралелна ревизија сврсисходности пословања спроводи се у области родне равноправности – Циља одрживог развоја 5 – „Постићи родну равнопарвност и оснаживати све жене и девојчице“.

Подршку у реализацији пројектних активности потписницама Споразума пружаће Агенција Уједињених нација за родну равноправност и оснаживање жена (UN Women), док ће финансијску подршку целокупном пројекту пружити Шведска агенција за међународни развој и сарадњу (SIDA).