Најновије актуелности

2. 9. 2024.

Представници ДРИ учесници радионице о информационој безбедности у Скопљу

У организацији Развојне иницијативе ИНТОСАИ (ИДИ) и Државног завода за ревизију Републике Северне Македоније, у Скопљу је од 27. до 30. августа одржана радионица о информационој безбедности, у којој су учествовали Александар Бабовић, начелник Службе за информационе технологије и Горан Љубић, виши саветник за безбедност информационих технологија у Државној ревизорској институцији.

29. 8. 2024.

Представљен Извештај о раду ДРИ за 2023. годину на конференцији за медије

„Државна ревизорска институција (ДРИ) у 2023. години објавила је укупно 582 ревизорска производа, и то 304 извештаја о ревизији и 278 послеревизионих извештаја, рекао је др Душко Пејовић, председник ДРИ и генерални државни ревизор, представљајући Извештај о раду ДРИ за 2023. годину на конференцији за медије.

27. 8. 2024.

Стојанка Миловановић реименована на функцију врховног државног ревизора у Сектору број 2

Савет Државне ревизорске институције именовао је данас Стојанку Миловановић по други пут на функцију врховног државног ревизора у Сектору број 2. Миловановић је, полагањем заклетве пред члановима Савета, преузела дужност врховног државног ревизора.

Повећати разумевање и утицај врховних ревизорских институција кроз сарадњу са цивилним друштвом

Повећати разумевање и утицај врховних ревизорских институција кроз сарадњу са цивилним друштвом

Објављено: 7. 6. 2023.

Потпредседница Државне ревизорске институције (ДРИ), Марија Обреновић и члан Савета ДРИ, Љиљана Димитријевић, учествовале су 5. и 6. јуна на округлом столу „Ангажовање са цивилним друштвом ради повећања разумевања и утицаја врховних ревизорских институција“ одржаном у Сарајеву у организацији Канцеларије за ревизију институција Босне и Херцеговине и ОЕЦД/СИГМА.

Представнице ДРИ поделиле су искуства Институције у сарадњи са цивилним сектором, истакле предности и могућности сарадње, као и ризике и изазове са којима се могу суочити ВРИ.

Кроз панел дискусију, представници врховних ревизорских институција и организација цивилног друштва разматрали су могућности сарадње врховних ревизорских институција и организација цивилног друштва,  усмерене на унапређење резултата ревизија, а у циљу стварања додатних користи и добробити за грађане.

На скупу је закључено да постоји потреба за дијалогом како би двосмерна комуникација са заинтересованим странама имала што веће користи, као и за  разматрањем показатеља стварног учинка овакве комуникације кроз изналажење нових механизама и приступа.

На округлом столу представљен је и нацрт истраживања СИГМА-е на тему „Повећање утицаја кроз ангажовање заинтересованих страна“, којим су обухваћени практични примери врховних ревизорских институција – чланица Европске организације врховних ревизорских институција (ЕУРОСАИ) на пољу комуникације   и ангажовања екстерних заинтересованих страна, укључујући и цивилно друштво, са циљем повећања разумевања и утицаја ревизије.  

Округли сто је организован у оквиру Мреже земаља кандидата и потенцијалних кандидата за чланство у Европској унији и Европског ревизорског суда.