Најновије актуелности

13. 12. 2024.

Представљање потенцијалних тема за ревизије сврсисходности пословања за 2025. годину

Председник Државне ревизорске институције (ДРИ) и генерални државни  ревизор, др Душко Пејовић, одржао је данас стручне консултације током којих су вође тимова за ревизију сврсисходности пословања представиле потенцијалне теме ревизија сврсисходности пословања које ће бити обухваћене Програмом ревизије ДРИ за 2025. годину.

12. 12. 2024.

Одржана обука за спровођење ревизија у реалном времену

Запослени у Државној ревизорској институцији (ДРИ), на челу са руководством, учествовали су 4. и 5, као и 10. и 11. децембра, на обуци за планирање и спровођење ревизије у реалном времену одржаној у Београду.

12. 12. 2024.

Предавање највишег руководства ДРИ за представнике здравствених установа

Председник Државне ревизорске институције (ДРИ) и генерални државни ревизор, др Душко Пејовић и врховни државни ревизор Сектора број 3, Жељко Мотић, одржали су 12. децембра предавања на саветовању које је Комора здравствених установа Србије, под називом „Нова парадигма здравства“, организовала у Врњачкој Бањи.

10. 12. 2024.

Делегација ДРИ учествовала на обележавању 30 година од оснивања Ревизорског суда Републике Словеније

Делегација Државне ревизорске институције (ДРИ) учествовала је на свечаности поводом обележавања 30 година од оснивања Ревизорског суда Републике Словеније одржаној 8. и 9. децембра у Конгресном центру „Брдо“ код Крања.

10. 12. 2024.

Председник ДРИ на састанку Пододбора за економска и финансијска питања и статистику

Председник Државне ревизорске институције (ДРИ) и генерални државни ревизор, др Душко Пејовић, обратио се данас представницима Европске комисије током видео конференције и изнео најновије информације у вези са екстерном ревизијом на састанку Пододбора за економска и финансијска питања и статистику за праћење Споразума о стабилизацији и придруживању (ССП) Републике Србије Европској унији, одржаном у хибридном формату.

Реаговање ДРИ на текст који је објављен на порталу autonomija.info под називом „Најмање 600.000 људи у апсолутном сиромаштву“

Реаговање ДРИ на текст који је објављен на порталу autonomija.info под називом „Најмање 600.000 људи у апсолутном сиромаштву“

Објављено: 8. 7. 2024.

Државна ревизорска институција реагује на текст који је објављен на порталу autonomija.info 6. јула 2024. године, под називом „Најмање 600.000 људи у апсолутном сиромаштву“, у коме су изнете нетачне тврдње.

У поменутом тексту наведено је следеће: „Државна ревизорска институција упозорава да недостатак око хиљаду стручњака негативно утиче на рад центара, а да надлежни нису предузели мере да стање поправе.“

У Извештају о ревизији сврсисходности пословања на тему „Ефикасност рада центара за социјални рад у пружању социјалне и породично-правне заштите“ наведено је да је, Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања донело решења о утврђивању броја стручних и других радника чији се рад финансира из републичког буџета на пословима јавних овлашћења, којима је утврђено да послове јавних овлашћења у ЦСР треба да обавља 2586 запослених.

Такође, у Извештају у делу „Опште информације о центрима за социјални рад у Републици Србији“ табеларно је приказан број и структура стручних и других радника запослених на неодређено време на пословима јавних овлашћења који се финансирају из буџета РС, за период од 2020. до 2022. године, што по годинама износи: у 2020. години 2070 запослених; у 2021. години 2056 запослених и у 2022. години 2081 запослени.

Државна ревизорска институција је у Извештају изнела да постојећи критеријуми за утврђивање норматива кадрова не остварују равномерну оптерећеност стручних радника у ЦСР, што доводи у ризик њихов ефикасан рад и дала препоруку надлежним органима да преиспитају постојећи норматив кадрова и успоставе критеријуме који ће бити засновани на реалним потребама центара.

Нису тачни наводи да Државна ревизорска институција упозорава да недостатак око хиљаду стручњака негативно утиче на рад центара, јер у Извештају о ревизији сврсисходности пословања такав текст уопште није наведен.