Најновије актуелности

16. 4. 2025.

ДРИ започела ревизију код 101 субјекта ревизије

Државна ревизорска институција (ДРИ) започела је током априла поступак ревизије финансијских извештаја, правилности пословања и комбинованих ревизија финансијских извештаја и правилности пословања код 101 субјекта ревизије.

15. 4. 2025.

Чланица Савета ДРИ представила најчешће неправилности у ревизији финансијских извештаја

„Најчешће неправилности у ревизији финансијских извештаја односе се на погрешно евидентирање у помоћним књигама и исказивање у финансијским извештајима, исказивање неодговарајуће економске класификације, исказивање износа или извора финансирања у неодговарајућој колони финансијских извештаја“, рекла је Љиљана Димитријевић, чланица Савета Државне ревизорске институције (ДРИ) на семинару који је Институт интерних ревизора Србије организовао 14. и 15. априла на Фрушкој гори.

11. 4. 2025.

Започето спровођење комбинованих ревизија правилности и сврсисходности пословања

У складу са Програмом ревизије Државне ревизорске институције (ДРИ) за 2025. годину, ДРИ је започела спровођењe комбиноване ревизије правилности и сврсисходности пословања.

11. 4. 2025.

Представница ДРИ предавач на семинару о значају функционисања система финансијског управљања и контроле

Горанка Јовановић, овлашћена државна ревизорка представила је важност, значај и улогу интерне ревизије на семинару Удружења овлашћених интерних ревизора у јавном сектору одржаном 10. и 11. априла у циљу промоције и развоја професије интерне ревизије код корисника јавних средстава у Републици Србији и имплементације интерне финансијске контроле, односно система финансијског управљања и контроле.

9. 4. 2025.

Започето спровођење ревизија сврсисходности пословања из Програма ревизије ДРИ за 2025. годину

Државна ревизорска институција (ДРИ) започела је спровођење ревизија сврсисходности пословања у складу са Програмом ревизије за 2025. годину.



Ревизори и тужиоци на истом задатку

Објављено: 17. 2. 2016.

Државна ревизорска институција, у току поступка ревизије, достављања информације тужилаштвима у којима образлаже уочено поступање код субјекта које указује на евентуално постојање кривичног дела, нагласила је Милена Милинковић, руководилац групе за правну подршку у ревизији у Сектору за ревизију буџета локалних власти у Институцији. Она је на конференцији „Ревизори и тужиоци на истом задатку – сарадњом до одговорности“, која је одржана у Подгорици, додала да Институција уинформацији аргументовано образлаже шта су ревизори уочили и утврдили као чињеницу, а о евентуалној одговорности одлучујуправосудни органи.

Ревизор је незаменљив сведок тужиоцу јер је он утврдио проблем,прикупио доказе и појаснио у чему је противправност, истакла је Милинковић.

На скупу су учествовали представници врховних ревизорских институција Републике Србије и Републике Црне Горе, тужилаштава Црне Горе, и представници„Транспарентност Србије“ и „Транспарентност Републике Српске“.

Конференција је организована у оквиру пројекта који спроводи Невладина организација “Институт Алтернатива” уз подршку Амбасаде Велике Британије у Подгорици. Циљ пројекта јесте унапређење сарадње између врховних ревизорских институција и тужилаштва, која би довела до ефикаснијег коришћења налаза Државне ревизорске институције у истрагама, као и веће информисаности о раду и сарадњи ових институција.