Најновије актуелности

16. 4. 2025.

ДРИ започела ревизију код 101 субјекта ревизије

Државна ревизорска институција (ДРИ) започела је током априла поступак ревизије финансијских извештаја, правилности пословања и комбинованих ревизија финансијских извештаја и правилности пословања код 101 субјекта ревизије.

15. 4. 2025.

Чланица Савета ДРИ представила најчешће неправилности у ревизији финансијских извештаја

„Најчешће неправилности у ревизији финансијских извештаја односе се на погрешно евидентирање у помоћним књигама и исказивање у финансијским извештајима, исказивање неодговарајуће економске класификације, исказивање износа или извора финансирања у неодговарајућој колони финансијских извештаја“, рекла је Љиљана Димитријевић, чланица Савета Државне ревизорске институције (ДРИ) на семинару који је Институт интерних ревизора Србије организовао 14. и 15. априла на Фрушкој гори.

11. 4. 2025.

Започето спровођење комбинованих ревизија правилности и сврсисходности пословања

У складу са Програмом ревизије Државне ревизорске институције (ДРИ) за 2025. годину, ДРИ је започела спровођењe комбиноване ревизије правилности и сврсисходности пословања.

11. 4. 2025.

Представница ДРИ предавач на семинару о значају функционисања система финансијског управљања и контроле

Горанка Јовановић, овлашћена државна ревизорка представила је важност, значај и улогу интерне ревизије на семинару Удружења овлашћених интерних ревизора у јавном сектору одржаном 10. и 11. априла у циљу промоције и развоја професије интерне ревизије код корисника јавних средстава у Републици Србији и имплементације интерне финансијске контроле, односно система финансијског управљања и контроле.

9. 4. 2025.

Започето спровођење ревизија сврсисходности пословања из Програма ревизије ДРИ за 2025. годину

Државна ревизорска институција (ДРИ) започела је спровођење ревизија сврсисходности пословања у складу са Програмом ревизије за 2025. годину.

null

Институт економских наука у Београду тешко кршио обавезу доброг пословања

Објављено: 1. 6. 2022.

Државна ревизорска институција спровела је ревизију правилности пословања Института економских наука у Београду и сачинила Извештај о ревизији правилности пословања у делу који се односи на јавне набавке за 2018. и 2019. годину и остваривање и расподелу прихода за 2019. годину, број 400-707/2020-03/11 од 28. децембра 2020. године.

Одговорно лице Института је у остављеном року доставило Одазивни извештај, у коме су исказане предузете мере за отклањање утврђених неправилности. Приликом оцене наведеног извештаја, Институција је утврдила да исти није веродостојан. Након тога извршена је ревизија одазивног извештаја.

У Извештају о ревизији одазивног извештаја Института економских наука у Београду, као и Послеревизионом извештају о мерама исправљања Института, утврђено је да је настало тешко кршење обавезе доброг пословања, јер Институт није отклонио откривену неправилност која се односи на неосновано дато право директору Института на увећање плате по основу функционалног додатка, већ је и даље настављено са исплаћивањем додатка без правног основа, односно на тај начин се незаконито и даље троше јавна средства.

 

Институција је о тешком кршењу обавезе доброг пословања Института обавестила Народну скупштину Републике Србије и сходно члану 40. став 11. тачка 1) Закона о Државној ревизорској институцији и члану 41. став 1. Пословника о раду Државне ревизорске институције, упутила Управном одбору Института Захтев за разрешење одговорног лица.

Управни одбор Института није усвојио захтев за разрешење одговорног лица, односно директора Института.

Сви наведени извештаји су доступни на интернет презентацијиИнституције www.dri.rs