Најновије актуелности

16. 4. 2025.

ДРИ започела ревизију код 101 субјекта ревизије

Државна ревизорска институција (ДРИ) започела је током априла поступак ревизије финансијских извештаја, правилности пословања и комбинованих ревизија финансијских извештаја и правилности пословања код 101 субјекта ревизије.

15. 4. 2025.

Чланица Савета ДРИ представила најчешће неправилности у ревизији финансијских извештаја

„Најчешће неправилности у ревизији финансијских извештаја односе се на погрешно евидентирање у помоћним књигама и исказивање у финансијским извештајима, исказивање неодговарајуће економске класификације, исказивање износа или извора финансирања у неодговарајућој колони финансијских извештаја“, рекла је Љиљана Димитријевић, чланица Савета Државне ревизорске институције (ДРИ) на семинару који је Институт интерних ревизора Србије организовао 14. и 15. априла на Фрушкој гори.

11. 4. 2025.

Започето спровођење комбинованих ревизија правилности и сврсисходности пословања

У складу са Програмом ревизије Државне ревизорске институције (ДРИ) за 2025. годину, ДРИ је започела спровођењe комбиноване ревизије правилности и сврсисходности пословања.

11. 4. 2025.

Представница ДРИ предавач на семинару о значају функционисања система финансијског управљања и контроле

Горанка Јовановић, овлашћена државна ревизорка представила је важност, значај и улогу интерне ревизије на семинару Удружења овлашћених интерних ревизора у јавном сектору одржаном 10. и 11. априла у циљу промоције и развоја професије интерне ревизије код корисника јавних средстава у Републици Србији и имплементације интерне финансијске контроле, односно система финансијског управљања и контроле.

9. 4. 2025.

Започето спровођење ревизија сврсисходности пословања из Програма ревизије ДРИ за 2025. годину

Државна ревизорска институција (ДРИ) започела је спровођење ревизија сврсисходности пословања у складу са Програмом ревизије за 2025. годину.



Делегација ДРИ учествовала на регионалној радионици о јачање сарадње парламената и врховних ревизорских институција на Западном Балкану

Објављено: 14. 11. 2019.

Љиљана Димитријевић, члан Савета Државне ревизорске институције и Мира Бањац, начелник Службе за финансије и рачуноводство учествовале су на регионалној радионици „Стратегије и технички приступи јачању сарадње између парламената и врховних ревизорских институција“ одржаној од 12. до 14. новембра у Подгорици.

Регионални скуп окупио је представнике врховних ревизорских институција и парламентарних одбора за финансије, односно ревизију из региона Западног Балкана у циљу размене искустава и проналажења стратегија и техничких приступа за јачање сарадње између парламената и ВРИ. Радионица је организована и у циљу сагледавања највеће користи од сарадње ВРИ и парламената приликом спровођења различитих врста ревизија или након ревидирања одређених субјеката.

Разумевање извештаја о ревизији, коришћење извештаја о ревизији у циљу разматрања учинка државе, праћење извештавања препорука, планирање рада врховних ревизорских институција и буџетирање, биле су неке од тема које су разматране током одржавања тродневне радионице.

Делегација Државне ревизорске институције је представила сарадњу коју Институција и Народна скупштина Републике Србије имају када је реч о независности врховних ревизорских институција, разматрању извештаја о ревизији и праћењу реализације препорука на основу извештаја о ревизији.

Регионални скуп су организовали Одбор за економију, финансије и буџет Скупштине Црне Горе, Светска банка и СИГМА, уз подршку Фонда за јачање одговорности и фидуцијарног окружења (SAFE), који су успоставили Државни секретаријат Швајцарске за економска питања (SECO) и Европска комисија. Ова радионица представља наставак регионалне конференције Мреже парламентарних одбора за економију, финансије и европске интеграције Западног Балкана и врховних ревизорских институција одржане у мају 2019. године у Тирани.

Светска банка сарађује са Мрежом парламентарних одбора за економију, финансије и европске интеграције Западног Балкана (NPC) као део партнерства знања усредсређеног на јачање праксе финансијског надзора на Западном Балкану. Партнерство знања је покренуто 2016. године и подржава га SAFE.