Најновије актуелности

18. 11. 2024.

Недостаци у систему интерних контрола код субјеката ревизије

Горанка Јовановић, овлашћенa државнa ревизорка, одржала је презентацију „Најчешћи недостаци у систему интерних контрола код субјеката ревизије“, на међународном семинару који је од 12. до 15. новембра на Златибору организовало Међународно удружење овлашћених интерних ревизора у јавном сектору, под називом „Степен развоја финансијског управљања и контроле и интерне ревизије у Републици Србији и региону“.

12. 11. 2024.

Представници ДРИ учесници радионице о праксама извештавања ради повећања утицаја ВРИ

Врховни државни ревизор у Сектору број 3, Жељко Mотић, и виши саветник за контролу квалитета, Милош Мандушић, учествовали су на радионици о праксама извештавања ради повећања утицаја врховних ревизорских институција (ВРИ) са темом „Боље писање извештаја“, одржаној од 7. до 8. новембра у Љубљани.

5. 11. 2024.

Одбор за финансије дао једногласну сагласност на Предлог финансијског плана ДРИ за 2025. годину

Председник Државне ревизорске институције (ДРИ) и генерални државни ревизор, др Душко Пејовић, представио је данас на седници Одбора за финансије, републички буџет и контролу трошења јавних средстава Народне скупштине Предлог финансијског плана Државне ревизорске институције за 2025. годину и пројекцијама за 2026. и 2027. годину.

 

24. 10. 2024.

Важност и значај рада интерне ревизије са становишта надлежности ДРИ

Горанка Јовановић, овлашћена државна ревизорка, одржала је презентацију под насловом „Препоруке Државне ревизорске институције указују на важност и значај рада интерне ревизије“, на семинару који је 24. и 25. октобра у Београду организовало Удружење овлашћених интерних ревизора у јавном сектору.

18. 10. 2024.

Делегација ДРИ учествовала на састанку Контакт комитета председника ВРИ ЕУ

Делегација Државне ревизорске институције (ДРИ), на челу са председником и генералним државним ревизором, др Душком Пејовићем, учествовала је на конференцији  „Независност врховних ревизорских институција (ВРИ) земаља Европске уније (ЕУ)“ и годишњем састанку Контакт комитета председника ВРИ земаља чланица Европске уније“ одржаним 15–17. октобра у Пафосу, у организацији ВРИ Републике Кипар.



Делегација ДРИ учествовала на 5. састанку ЕУРОСАИ Радне групе за ревизију средстава додељених за непогоде и катастрофе

Објављено: 25. 4. 2019.

Делегација Државне ревизорске институције учествовала је на 5. састанку ЕУРОСАИ Радне групе за ревизију средстава додељених за непогоде и катастрофе одржаном 24. и 25. априла у Тирани.

Први дан био је посвећен семинару на тему "Међугранично кретање опасног отпада: проблеми, последице и изазови", током ког су представници ВРИ Бугарске и Украјине представиле на који начин се примењују захтеви Базелске конвенције о контроли прекограничног кретања опасних отпада и њиховом одлагању у њиховим земљама. ВРИ Пољске је представила заједничку ревизију коју на ову тему спроводи са ВРИ Украјине и ВРИ Словачке. Током пленарног дела другог дана састанка на тему „Улога и способност врховне ревизорске институције у повећању безбедности становништва од катастрофа“ одржане су дискусије у вези са спречавањем и отклањањем последица катастрофа, а размењена су и искустава у спровођењу ревизија у овој области.

Делегација ДРИ учествовала је и на радним састанцима о међународним ревизијама које се спроводе у оквиру Радне групе и то „Управљање и коришћење отпада“ – заједно са ВРИ Бугарске, Молдавије и Украјине и „Превенција и елиминација последица поплава“ – заједно са ВРИ Белорусије, Грузије, Пољске, Украјине и Европским ревизорским судом.

Делегацију ДРИ чинили су врховни државни ревизор у Сектору број 1 Данимир Вулиновић, државни ревизор Жељко Крстић и виши саветник у ревизији Милица Милић.

ЕУРОСАИ Радном групом за ревизију средстава додељених за непогоде и катастрофе председава Рачуноводствена комора Украјине. Институција је од августа 2014. године чланица ове ЕУРОСАИ Радне групе. Мисија Радне групе је да ојача сарадњу у области развоја ревизије, координирању напора европских држава у управљању мерама за спречавање и елиминисање последица природних непогода и катастрофа.