Најновије актуелности

16. 4. 2025.

ДРИ започела ревизију код 101 субјекта ревизије

Државна ревизорска институција (ДРИ) започела је током априла поступак ревизије финансијских извештаја, правилности пословања и комбинованих ревизија финансијских извештаја и правилности пословања код 101 субјекта ревизије.

15. 4. 2025.

Чланица Савета ДРИ представила најчешће неправилности у ревизији финансијских извештаја

„Најчешће неправилности у ревизији финансијских извештаја односе се на погрешно евидентирање у помоћним књигама и исказивање у финансијским извештајима, исказивање неодговарајуће економске класификације, исказивање износа или извора финансирања у неодговарајућој колони финансијских извештаја“, рекла је Љиљана Димитријевић, чланица Савета Државне ревизорске институције (ДРИ) на семинару који је Институт интерних ревизора Србије организовао 14. и 15. априла на Фрушкој гори.

11. 4. 2025.

Започето спровођење комбинованих ревизија правилности и сврсисходности пословања

У складу са Програмом ревизије Државне ревизорске институције (ДРИ) за 2025. годину, ДРИ је започела спровођењe комбиноване ревизије правилности и сврсисходности пословања.

11. 4. 2025.

Представница ДРИ предавач на семинару о значају функционисања система финансијског управљања и контроле

Горанка Јовановић, овлашћена државна ревизорка представила је важност, значај и улогу интерне ревизије на семинару Удружења овлашћених интерних ревизора у јавном сектору одржаном 10. и 11. априла у циљу промоције и развоја професије интерне ревизије код корисника јавних средстава у Републици Србији и имплементације интерне финансијске контроле, односно система финансијског управљања и контроле.

9. 4. 2025.

Започето спровођење ревизија сврсисходности пословања из Програма ревизије ДРИ за 2025. годину

Државна ревизорска институција (ДРИ) започела је спровођење ревизија сврсисходности пословања у складу са Програмом ревизије за 2025. годину.



Делегација ДРИ учествовала на семинару о методологији ревизије у Варшави

Објављено: 18. 10. 2018.

Делегација Државне ревизорске институције коју су чинили су државни ревизори Александра Маринковић Наумовски и Гордана Узелац, и саветник Милена Лековић учествовала је на семинару Европске организације врховних ревизорских институција (ЕУРОСАИ) посвећеном методологији ревизије који је 16-17. октобра одржан у Варшави. Ово је први из серије семинара планираних на тему текућих потреба врховних ревизорских институција (ВРИ) у погледу развоја институционалних капацитета.

Семинар је био подељен на три тематске области: уверавање у квалитет (обезбеђивање квалитета ревизије, укључујући примену међународних стандарда), комуникацију са заинтересованим странама (укључујући савремене методе за представљање ревизијских налаза и препорука), као и планирање ревизије, на стратешком и оперативном нивоу. Преко 60 делегата одговорних за методологију, стратешко планирање, уверавање у квалитет ревизије и односе са заинтересованим странама учествовало је на радионицама и панел дискусијама током којих су утврђене потребе европских ВРИ у смислу методологије, планирања и комуникације.

Државни ревизор Александра Маринковић Наумовски представила је европским колегама начин на који Државна ревизорска институција Републике Србије планира ревизије на стратешком и оперативном нивоу, уз коришћење анализе ризика.

Састанак, на ком су учествовале делегације из скоро 30 ВРИ, организовала је Национална канцеларија за ревизију Пољске чији је задатак да координира стратешким циљем 2 „Развој институционалних капацитета“ Стратешког плана ЕУРОСАИ за 2017-2023.

Посета делегације ДРИ семинару је организована у оквиру пројекта „Ефикаснији механизми одговорности у области јавних финансија“ који спроводе Државна ревизорска институција, Министарство финансија, Управа за јавне набавке, Комисија за заштиту права у поступцима јавних набавки, Правосудна академија, Стална конференција градова и општина (СКГО) и Програм Уједињених нација за развој (УНДП). Пројекат финансира Влада Краљевине Шведске.